Search here...
TOP
Travel

Dubrovnik a jeho pláže

Toto leto bol náš pobyt v chorvátskom meste Dubrovnik o čosi iný, ako bežné dovolenky. Strávili sme v ňom krásne tri pracovné týždne. Ak ste sa doteraz remote práce báli, možno vás o opaku presvedčí môj blog na túto tému. Práve vďaka tomu, že sme mohli byť v Dubrovniku pomerne dlhšie ako bežný dovolenkár, prešli sme v podstate všetky jeho pláže. Každé poobedie sme mali program, ktorý sme si dohodli večer predtým a po práci sme trielili na tú pláž, kde ešte svietilo slnko.

Banje beach

Mestská pláž Dubrovnika priamo pod historickým centrom. Za mňa naj pláž v meste. Ponúka naozaj krásne výhľady a plynulý vstup do vody.

Danče beach

Menšia skalnatá plážička stvorená na poobedné kúpanie z rebríkov. Ak ale nie ste úplný fanúšik tohto vstupu do vody, radšej ju vynechajte.

Bellevue beach

Pláž, ktorú sme mali najbližšie k našemu ubytovaniu. Poobede sme tam už ale veľa slnka nenašli. Je pomerne skrytá – na cestu sme sa museli opýtať, keďže k nej vedie úzka ulička a schodisko ukryté v kríkoch. Google maps vám tiež veľa nenapovie. Napriek tomu pláž s nezabudnuteľnou atmosférou, ktorú sa oplatí vyhľadať. Kedysi bola miestom veľkých vodnopólových turnajov. V skalnej stene nájdete aj malú jaskyňu 🙂

Sunset beach

Celkom nenápadná mestská pláž. Mňa veľmi neoslovila, keďže nemala nejakú špeciálnu atmosféru, ale západy, ktoré sľubuje aj jej názov boli naozaj pekné. More sa tu pred západom slnka výrazne ligoce.

Plaža Sveti Jakov

Čarovné miesto. Nad plážou sa nachádza pekný kostol, ktorý miestu dodáva tajuplnú atmošku dávnych čias. Aj keď je pláž ďalej od mesta, oplatí sa ju navštíviť. Nachádza sa na nej aj menší bar s možnosťou občerstviť sa. Ako väčšina pláži v Dubrovniku je však prístupná po točitých schodoch, ktoré sú pomerne strmé.

Betina Cave Beach

Pláž zaujímavá najmä tým, že sa k nej z pevniny nedostanete. My sme ju navštívili počas poldňového výletu na kajakoch. Ak chytíte chvíľu, kedy odídu všetky väčšie skupinky kajakárov, možno sa v nej ocitnete sami tak ako my 🙂

Pláže na ostrove Lokrum

Na tento malý ostrov hneď vedľa mesta sa dostanete za pár minút loďou, ktorá premáva pravidelne počas dňa. Pláže sú tu skalnaté, teda vo väčšine s rebríkmi a bez postupného vstupu do vody. To však neuberá kúpaniu sa na tomto mieste z krásy. Pritom sme si vychutnali výbornú kávu a sendviče v tieni stromov, pozorovali pávy a preskúmali aj historický kláštor. Veľmi zaujímavé miesto – vrelo odporúčam.

Tip navyše:

Ak vám nerobí problém sadnúť na loď a previesť sa na ostrovy v okolí Dubrovnika, určite odporúčam navštíviť pláž Šunj. Za mňa osobne najkrajšia pláž, akú som v Chorvátsku videla. Výnimočná je hlavne tým, že ide o prírodnú pieskovú pláž. Voda tu aj po 25 metroch od brehu dosahuje výšku niekde po pás, čo je úplne perfektné pre neplavcov či deti. My sme pláž Šunj navštívili počas nášho celodenného výletu na plachetnici. Tú sme si prenajali na celý deň aj s kapitánom. Celý výlet a miesta, ktoré sme v rámci tohto dňa navštívili opisujem bližšie v mojom článku Deň na plachetnici v Dubrovniku 🙂

blogiva

«

»