Search here...
TOP
Travel

Praha a 7 unikátnych miest, ktoré sa oplatí navštíviť

Praha. Keď sme toto krásne mesto mali navštíviť po 3 – krát, rozhodla som sa vyhnúť turistickým chuťovkám a objaviť Prahu z gastro – oddychového uhla. Pred každým výletom si robím plán miest, ktoré chcem navštíviť. Tentokrát som namiesto pamiatok premyslela to, kde si dáme kávu, večeru či dobré víno. Rada sa s vami o tento zoznam podelím 🙂

1. Botanická záhrada a víno

Zoologickú záhradu v Prahe navštívil takmer každý, kto do tohto mesta vstúpil. Tentokrát sme sa ale rozhodli navštíviť menej známu no ani o milimeter škaredšiu Botanickú záhradu hlavného mesta Prahy. Zážitok? Rozhodne! Nie len, že tu objavíte krásne skleníky plné tropických rastlín, pokochať sa môžete aj rozsiahlym lesoparkom nad záhradami, ktoré sú venované rôznym častiam sveta.

Či už navštívite Japonskú záhradu alebo sa vyberiete preskúmať lesopark, po prechádzke určite zamierte do viníc sv. Kláry, ktoré sú súčasťou areálu. Uprostred nich totiž stojí malý viničný domček, v ktorom môžete degustovať ostošesť a to s krásnym váhľadom na mesto. Keďže sme milovníci dobrého vína, návšteva Botanickej záhrady bola pre nás krásnym zážitkom aj s milým prekvapením.

2. Raňajky v Au Gourmand

Ak hľadáte pekné miesto na raňajky alebo brunch, môžeme vám odporučiť kaviareň Au Gourmand. Ponúka široký výber sladkých a slaných raňajok a brunchov, ktoré sú pripravované s použitím čerstvých ingrediencií. Okrem toho tu môžete ochutnať aj domáce dezerty a kvalitnú kávu. Interiér kaviarne vás možno očarí rovnako ako mňa. V teplých mesiacoch je zo zadnej časti prístupné átrium, takže si raňajky či kávu môžete vychutnať aj vonku 🙂

3. Večera na terase U prince

Ak hľadáte romantickú večeru v Prahe, určite by ste mali zvážiť návštevu reštaurácie Terasa U Prince. Táto reštaurácia sa nachádza v historickom centre Prahy a ponúka nádherný výhľad na Staromestské námestie a okolité pamiatky. S polovičkou sme si užili večeru v romantickej atmosfére, pri ktorej sme si vychutnávali aj pohár vína s výhľadom na krásne osvetlené námestie. Terasa U Prince je miesto, kde si môžete užiť skutočne špeciálnu večeru s nezabudnuteľným výhľadom.

4. Káva v Novom svete

Nový svet – toto miesto má naozaj nezameniteľnú atmosféru. Ide o roztomilú pražskú štvrť, tvorenú malebnými domčekmi učupenými pod hradbami. Nájdete o nej kopec zaujímavostí a historických faktov. Bola inšpiráciou pre mnohých umelcov, ktorý tu tvorili a žili. Napríklad jeden z domov patril aj tvorcovi známeho Pana Taua Jindřichovi Polákovi.

Ak ste milovníkov dobrej kávy, nevynechajte kaviareň Nový svet. Táto útulná rodinná kaviareň sa náchadza neďaleko Pražského hradu a ponúka naozaj kvalitnú výberovú kávu z českých a európskych pražiarní.

5. Pivo u Pinkasů

Keďže sme obaja veľkými fanúšikmi Plzňa pripravila som pre nás zaujímavú zástavku. Našla som reštauráciu, ktorá sa môže pýšiť prvenstvom v čapovaní tohto zlatého nápoja, ktorý sa u nich čapuje už od roku 1843. K miestu sa viaže legenda, ktorú nájdete U Pinkasů na podpivníkoch. No a ako správni fanúšikovia máme s hlavným hrdinom aj fotky 😀

6. Pávy vo Vojanovych sadoch

Jediné miesto, ktoré navštívím vždy, keď sa ocitnem v meste, sú Vojanovy sady. Neviem to vysvetliť, ale niečo ma do tejto skrytej záhrady uprostred mesta ťahá. Príde mi, že sa tu zastavil čas. Pri najbližšej návšteve Prahy sa tu určite zastavte, sadnite si na lavičku a pozorujte pávy, ktorým táto záhrad jednoducho patrí. Vstup je zdarma a tieň stromov oceníte, najmä pri letnej návšteve.

7. Večera v Tiskárne

Reštaurácia Tiskáreň sa nachádza v historickom centre Prahy a je obľúbeným miestom medzi miestnymi aj turistami. Interiér reštaurácie je zaujímavým spojením moderného dizajnu a industriálneho štýlu. Podávajú tradičné české jedlá, ako sú knedlíky, guláš alebo tatarák.

Okrem skvelej kuchyne ponúka reštaurácia Tiskáreň aj príjemné prostredie pre relaxáciu po náročnom dni. Záujemcovia o kultúru môžu tiež oceniť fakt, že reštaurácia sa nachádza v budove bývalej tlačiarne, ktorá má bohatú históriu.

TIP NAVYŠE – Ubytujte sa netradične

Ak hľadáte netradičné ubytovanie v Prahe, dizajnový hotel Mosaic House by mohol byť skvelou voľbou. Nachádza sa v centre mesta a ponúka štýlové izby a spoločenské priestory. Okrem toho má hotel aj ekologický prístup, napríklad používa recyklované materiály a získava energiu zo slnka. Pre tých, ktorí sa chcú zrelaxovať, hotel má aj kaviareň, bar či wellness centrum. Hotel, ale aj jeho okolie dýcha umením a filmom. Ubytovanie v ňom je preto jednoducho zážitkom 🙂

Verím, že sa vám moje tipy páčili a niektoré z nich pri svojej budúcej návšteve využijete! 🙂

blogiva

«

»