Search here...
TOP
Lifestyle

Čo robiť počas karantény? Mojich 5 rýchlych tipov

Ak premýšlaš nad tým, čo robiť počas karantény – prinášam pre teba zoznam aktivít, ktoré som sama vyskúšala. Nájdeš v ňom tipy na filmy a seriály, či aktivity, s ktorými si môžeš plnohodnotne vyplniť čas.

 
1. Pozerať seriály a filmy

Počas roka nemám veľmi čas na sledovanie seriálov či filmov, takže si to teraz po večeroch nahrádzam. Netflix je teraz našim útekom z bytu. Objavila som pár zaujímavých seriálov a dokumentov, s ktorými sa rada podelím, možno budú odpoveďou na otázku čo robiť počas karantény.

co robit pocas karanteny

Pandemic – dokument o tom, ako funguje verejné zdravotníctvo, ktoré sa snaží zvládať epidémie a pandémie po celom svete. 

Disenchantment – seriál od tvorcov Futuramy, ak si ho ešte nevidel teraz je na to príležitosť.

Tyding up – reality šou o tom ako si upratať dom či byt a vytvoriť domov.

Babies – keďže som čerstvá teta, zaujal ma dokument o tom, ako bábätká spoznávajú svet z vedeckého pohľadu.

Klaus – ak si chceš v karanténe vytvoriť vianočnú atmošku, tento animák ti k tomu pomôže! Príbeh o tom ako to s tým Santa Clausom naozaj bolo… 

Môj sused Totoro, Arrietty či Cesta do fantázie – v posledných týždňoch sa mojou slabosťou stali japonské rozprávky – Môj sused Totoro a Arrietty sú za mňa príbehy, ktoré musíš vidieť. 

Ak máš dobrý tip aj ty, neváhaj a podeľ sa s ním v komentári 🙂 

 
2. Vytriediť staré oblečenie

Pri pozeraní reality šou „Tyding up“, ktorú spomínam vyššie som sa rozhodla vytriediť si šatník. Takže som vytiahla všetky veci na jednu veľkú kopu a začala triediť. Veci, ktoré nenosím, ale sú zachovalé som zabalila do vákuových vriec a odložila ich pre Občianske združenia Psy Ulice a Srdce pre mačky. Dvakrát do roka usporadúvajú Blšák pre labky, kde si tieto darované veci predajú a výťažok použijú kde budú potrebovať.co robit pocas karanteny

Verte mi, odkedy triedim veci s týmto úmyslom, je zbavovanie sa nepotrebných vecí oveľa ľahšie. Predtým som ich zbytočne odkladal, veď čo ak sa zídu? Takže odporúčam nájsť pre veci ďalšie uplatnenie (najlepšie s pridanou hodnotou) a triedenie vám pôjde hneď ľahšie! 

 
3. Napísať si zoznam vecí, ktoré si chceš kúpiť

Niekedy sa mi v obchode stáva, že sa neviem rozhodnúť, či danú vec potrebujem alebo nie. Preto si vediem v diári zoznam vecí, po ktorých túžim alebo ich potrebujem.

co robit pocas karanteny

V mojom zozname mám napr. Instax, ktorý si plánujem kúpiť k narodeninám 🙂

Ak mám potom chuť ísť na nákupy, zoznam si prezriem a utriedim myšlienky. Verte mi budete mať ozajstnú radosť z toho, že si vec zo zoznamu vyškrtnete. 

 
4. Naplánovať si aktivity a výlety do budúcna

Toto je jedna z mojich ďalších diárových úchyliek. Zaznamenávam si doňho všetky miesta, ktoré náhodné objavím či už na sociálnych sieťach alebo v televízii. Na tento rok tam mám celko pestrý výber, ktorý verím, že po ukončení pandémie koronavírusu navštívime.  Napríklad sme takto navštívili chorvátske mesto Šibenik alebo Chatu pri Popradskom plese ktorých fotografie sme videli niekde na internete.

Popradské pleso

Chata pri Popradskom plese

Miesta, ktoré chcem navštíviť v roku 2020: 

  • Chmarošský viadukt
  • Zelené pleso vo Vysokých Tatrách
  • Hačava,
  • Vlkolínec
  • Vrchol Poludnica v Nízkych Tatrách
  • Tatranská Javorina
  • Krynica Zdrój 
  • Oravský hrad

Máš aj ty nejaký zoznam, ktorý si počas karantény vedieš?

 

5. Urobte si s kamošmi videohovor

Mám pocit, že si s ľuďmi viac telefonujem a Viber mám zapnutý častejšie ako tomu bolo predtým. Možno sme sa všetci potrebovali zastaviť a zistiť, aký cenný je sociálny kontakt.

káva

Ak si ešte neskúšal videohovor so svojimi priateľmi, môžeš vytvoriť spoločný chat napríklad aj na Messengeri a zavolať viacerým naraz. Môžete si dať spolu kávu alebo víno, ako ste to robievali pred tým 🙂

Dúfam, že sa ti môj článok páčil a priniesol ti zaujímavé nápady na to čo robiť počas karantény. Ak máš nejaký zaujímavý tip pre ostatných – šup s ním do komentára!

blogiva

«

»