Search here...
TOP
Travel

Moje tipy na výlety v okolí Košíc

Každý z nás má občas chuť stráviť väčšiu časť víkendu jednoducho doma. Nám sa však často stáva, že neobsedíme a vybehneme aspoň do okolia mesta. Košice ponúkajú v neďalekom okolí naozaj pekné miesta, ktoré sa oplatí navštíviť. Poď sa teda pozrieť aké sú moje rýchle tipy na výlety v okolí Košíc. Ak rád opekáš, tak ako ja, možno sa ti budú páčiť menej frekventované ohniská, ktoré spomínam nižšie.

1.) Vyšný Medzev a Lucia baňa (38 km od Košíc)

Obe dedinky majú banskú históriu. Vo Vyšnom Medzeve nájdete veľmi pekný náučný chodník vhodný najmä pre rodinky s deťmi. Lucia Baňa sa nachádza neďaleko Vyšného Medzeva a zaujme zástavbou domov, vlastným bazénom či výhľadmi v okolí.

Za spomenutie stojí aj Ranč Šugov, ktorý sa nachádza medzi Medzevom a Jasovom. Ponúka príjemnú prechádzku, výbeh pre kone a v závere doliny malý rybník hneď vedľa samotného penziónu.

2.) Jánošiková bašta (28 km od Košíc)

Krásny výhľad. Super miesto aj na opekanie – ohnisko sa nachádza dokonca priamo pri výhľade, ale pár je ich aj mimo neho. My sme si zvolili trasu z Kysaku, kde sme nechali auto pred mestským úradom. Trasa vedie cez peknú chatovú oblasť a po miernom stúpaní prichádzate do ciela.

3.) Sivec (28 km z Košíc)

Tento vrch ponúka naozaj krásne výhľady na Ružín a okolité kopce. Výhľad zo Sivca naozaj dobíja energiu na pracovný týždeň.

4.) Chata Hrešná (11 km z Košíc)

Jednou z našich najobľúbenejších destinácií je určite Chata Hrešná nad Kavečanmi. Dostaneš sa k nej z viacerých smerov – či už z Alpinky, Baránka alebo priamo z Kavečian. Chata ponúka skvelé jedlo, pivo a teplá nápoje. V okolí chaty sa nachádza viacero ohnísk s prístreškami. Pekné ohniská sú aj trošku ďalej od chaty, stačí ísť po červenej turistickej značke (modrá cyklistická). Pre tých odvážnejších je tu možnosť jazdy na koni.

5.) Košická Belá (14 km)

Do Košickej Belej sa dostaneš z Jahodnej, stačí odbočiť do prava priamo pod svahom. V Košickej Belej nájdete salaš na pivko či obed. My sme pokračovali po ceste do Opátky. Je to však na celodenný výlet, ak ste teda pokročilí cyklista. Pre začiatočníkov alebo rodiny s deťmi túto trasu bicyklom veľmi neodporúčame. Ide o pomerne náročný terén, zamakáte si. Cesta je plná miernych stúpaní, ktoré keď prekonáš budeš mať zo seba fajn pocit. My sme si na oddych vybrali pekné ohnisko s prístreškami neďaleko Košickej Belej, ktoré je naozaj čarovné.

Verím, že sa ti moje tipy na výlety v okolí Košíc páčili a že niektorí z nich aj navštíviš. Máš nejaké obľúbené miesto aj ty? Hoď ho komentára pre ďalšiu inšpiráciu 🙂

blogiva

«

»